Przejdź do treści

Aktualności / Żagle 2022. Oficerowie Łącznikowi w pełnej gotowości

21.08.2022

To ciężka i wymagająca praca. To oni zajmują się przez całe wydarzenie załogami jednostek, które przypłynęły do Szczecina. Oficerowie Łącznikowi, to o nich mowa. Zawsze na posterunku i gotowi do pomocy.

Żadna duża impreza żeglarska nie mogła by się odbyć bez ich pomocy. Na wielu jednostkach do Szczecina przypływają setki załogantów. Nie każdy z nich wie jak się odnaleźć w nowym porcie. Wtedy na pierwszy plan wychodzą oni – Oficerowie Łącznikowi. Ich praca jest odpowiedzialna, dynamiczna i niezwykle potrzebna. Są w stałym kontakcie z załogami jednostek. Umożliwiają im nie tylko kontakt z organizatorami wydarzenia, ale są również ich przewodnikami oraz pomocnikami w poruszaniu się po terenie wydarzenia, jak również miasta. Nierzadko pomagają spełnić nawet najdziwniejsze prośby kapitanów czy załóg. Bardzo często muszą być dyspozycyjni przez 24 godziny na dobę.

Jeśli porównać Żagle do wielkiego żywego organizmu, to Oficerowie Łącznikowi są częścią krwioobiegu tego organizmu. Bez nich nic nie byłoby możliwe i za to należą się im się największe podziękowania.

Jesteście wielcy, dziękujemy Wam za to, że jesteście z nami!

Żagle 2022. Oficerowie Łącznikowi w pełnej gotowości