Przejdź do treści

Aktualności / Żagle 2022: Kolejna muzyczna gwiazda

27.07.2022

W sierpniu czeka nas niezapomniany weekend. Do Szczecina przypłynie mnóstwo pięknych żaglowców. W dniach 19-21 sierpnia nabrzeża przy Wałach Chrobrego oraz na Łasztowni zdominuje nie tylko las masztów, ale też doskonała muzyka. Poznaliśmy kolejną muzyczną gwiazdę „Żagli 2022”. Będzie się działo!

W piątek 19 sierpnia na scenie wystąpi Patrycja Markowska z zespołem, w niedzielę 21 sierpnia Grzegorz Hyży. W sobotę natomiast będziemy mogli posłuchać kolejnej gwiazdy młodszego pokolenia. Na Łasztowni zaśpiewa Viki Gabor. Wszystkie koncerty będą bezpłatne. Dodatkowo organizatorzy zapewniają coś jeszcze: doskonałą zabawę.

Niespełna 15-letnia Viki jest najpopularniejszą polską gwiazdą młodego pokolenia. Na swoim koncie ma już̇ pięć nominacji do Fryderyków i bardzo wiele wygranych plebiscytów.

Urodziła się w Niemczech, później przez kilka lat mieszkała w Anglii. Swoje miejsce znalazła ostatecznie w Polsce, w Krakowie. Pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny. Pierwszy raz na scenie wystąpiła w The Voice Kids. Dotarła do finału, a jej singiel „TIME” ma już̇ ponad 5 milionów wyświetleń́. W 2019 roku wystąpiła w Sopocie na „Top of the Top Sopot Festiwal Young Choice Awards”. W październiku tego samego roku wygrała „Szansę na Sukces Eurowizja Junior”. Następnie występowała w Wielkiej Brytanii podczas trasy koncertowej „Bars and Melody”.

W listopadzie 2019 roku reprezentowała Polskę̨ w Eurowizji Junior. Jako jedyna wokalistka w historii tego konkursu dokonała niemożliwego i dzięki niej Polska zwyciężyła 2. raz z rzędu. Jej piosenka „Superhero” ma ponad 24 miliony wyświetleń́  w serwisie Youtube.

Na początku 2020 roku Viki nagrała duet z Kayah. Utwór „Ramię w Ramię” okazał się̨ wielkim hitem. W serwisie YouTube obejrzało go już̇ ponad 52 miliony osób. 4 września 2020 roku wydała debiutancki album pod tytułem „Getaway (into my imaginations)”, który pokrył się złotem.
 

Żagle 2022: Kolejna muzyczna gwiazda