Przejdź do treści

Aktualności / Wszystko, co dobre szybko się kończy

01.08.2021

Nie zdążyliśmy się obejrzeć, a fantastyczny weekend Żagle 2021 dobiegł końca. To były trzy dni fantastycznej zabawy, na którą czekaliśmy z utęsknieniem. Żal, że nasza karuzela emocji już się zatrzymała, ale na szczęście w naszych sercach i w sieci pozostają wspomnienia.

Pora opuścić szczeciński port pełen przyjaźni. Za nami fantastyczny weekend w otoczeniu pięknych żaglowców, spędzony w serdecznej i przyjacielskiej atmosferze. Bogaty program artystyczny sprawił, że od rana do późnych godzin nocnych można było bawić się, tańczyć, śpiewać i aktywnie spędzać czas.  W Strefie Dziecięcej maluchy mogły zaprezentować swoje zdolności muzyczne, nauczyć się gry na bębnach brazylijskich, poćwiczyć jogę, wykazać się kreatywnością i zręcznością. Na scenie szantowo-folkowej wybrzmiały największe szlagiery polskiej szanty. W sąsiedztwie Craft Beer Zone można było skosztować piw, których smak może was zaskoczyć. Złociste lagery, ciemne pszeniczniaki, charakterne portery i wiele innych czekały na amatorów chmielowego napoju.

Kolorowy rollercoaster dosłownie i w przenośni to nic innego jak wesołe miasteczka, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza wśród młodzieży. Ogromne Wheel of Szczecin, 80-metrowa karuzela i gigantyczne śmigło były jednymi z najczęściej wybieranych atrakcji. Akustyczeń w lipcu? Okazuje się, że tak! Niezdefiniowani muzycy porwali publiczność do tańca. Podobnie było na Wyspie Grodzkiej.

Żagle były także doskonałą okazją do wręczenia nagród najlepszym żeglarzom. Na pokładzie rosyjskiego żaglowca Shtnadart wręczono 5. Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecina. Z kolei w niedzielę na Darze Młodzieży rozstrzygnięto Regaty Bałtyckie. W trakcie Żagli poznaliśmy także zwycięską orkiestrę 4. Festiwalu Orkiestr Dętych o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin. Puchar powędrował do Orkiestry Dętej "Fanfary Lwowa".

Nasze wydarzenie dobiega już końca. Ale zdjęcia, filmy i wspomnienia będą nam jeszcze o nim długo przypominać. Pamiętajcie, że WIRTUALNIE będzie można jeszcze długo po zakończeniu naszego wydarzenia.

A tak przedstawiają się Żagle 2021 w liczbach:

800 artystów

9 orkiestr

20 km – tyle kilometrów średnio pokonywali pracownicy biur organizatora

218 pracowników ochrony

1800 sztuk akredytacji

160 stoisk

450 członków załóg

52 oficerów łącznikowych

29 jednostek

ponad 100 osób ze ZDiTM – informacja, dbanie o porządek, bezpieczeństwo i oznakowanie

5 kas

6 punktów informacyjnych

913 godzin pracy pracowników tymczasowych i hostess

17 minut – w tyle ukończył Bieg pod Żaglami najszybszy biegacz

blisko 900 informacji nt. wydarzenia w mediach

290 000 to zasięg profilu Sail Szczecin na FB

250 594 odbiorców miało wydarzenia Żagle na FB

 

Dziękujemy, że byliście z nami. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!

Wszystko, co dobre szybko się kończy