Przejdź do treści

Aktualności / Rękodzieło i smakowite wyroby - zajrzyj na Wały Chrobrego

21.08.2022

Wystawcy na Alei Artystów i Alei Zachodniopomorskie Smaki podczas Żagli 2022 kuszą wspaniałą różnorodną ofertę rękodzieła i tradycyjnych produktów czy wyrobów. Niedziela to ostatnia okazja, żeby przejść się wzdłuż kolorowych stoisk i znaleźć coś właśnie dla siebie.

Wały Chrobrego kolejny raz zapełnione są stoiskami. W tym roku zauważalny jest podział na dwie części – rękodzielniczą i kulinarną. Aleja Artystów mieni się kolorami najróżniejszych produktów wykonanych osobiście przez niezwykle zdolne osoby. Zapachami przyciąga Aleja Zachodniopomorskie Smaki. Warto zatem wybrać się na spacer i w żeglarskim klimacie skorzystać z oferty przygotowanej na najpiękniejsze szczecińskie wydarzenie roku 2022.

Aleja Artystów, czyli rękodzieło w pięknym wydaniu

Na wysokości Politechniki Morskiej króluje rękodzieło. Piękna biżuteria, nakrycia głowy, poduszki i przytulanki oraz odzież z akcentami marynistycznymi i szczecińskimi. Dużym zainteresowaniem cieszą się także miejsca, gdzie można zakupić wyroby z ceramiki i szkła – wielobarwne kwiaty, motyle i mnóstwo figurek – kupujących i podziwiających nie brakuje.

Tak smakuje Pomorze Zachodnie

Druga część to już coś dla smakoszy - Produkty Tradycyjne Pomorza Zachodniego w wielu wydaniach. Dla spragnionych słodkości ekologiczne wypieki, ręcznie robione lizaki, wata cukrowa, szczecińska beza oraz lokalne pierniki. Nie brakuje kultowej już pajdy chleba ze smalcem i znanego w całej Polsce paprykarza szczecińskiego. Podróż kulinarną można odbyć dzięki przysmakom litewskim. Warto przyjść i uzupełnić zapasy weków  czy zakwasu. A dla ochłody lemoniada w kilku odmianach.

Rękodzieło i smakowite wyroby - zajrzyj na Wały Chrobrego