Przejdź do treści

Aktualności / Hity na Łasztowni

01.08.2021

Prawy brzeg Odry oferuje atrakcje na każdym kroku. Spacer po Łasztowni i Wyspie Grodzkiej jest obowiązkowym punktem niedzielnego harmonogramu. Jeszcze do wieczora można korzystać z tego co oferują przygotowane przez nas Strefy. Jednak zabawa, kręcąca się na całego, zatrzymała się na chwilę o godzinie 17:00.

Tłumy ludzi i karuzele – wszystko rozpędzone atrakcjami znieruchomiało o godzinie W. Dla uczczenia rocznicy Powstania Warszawskiego na chwilę zatrzymaliśmy się w zadumie. Syreny słychać było na całym terenie wydarzenia.

Przed nami ostatnie godziny Żagli 2021 dlatego przypominamy co dzieje się na prawym brzegu. Schodząc z mostu pontonowego wkraczamy do Strefy Czystej Wody. Tam na najmłodszych czekają zabawy interaktywne, konkursy i mnóstwo niespodzianek. Zapachem kusi strefa gastronomiczna, w której można skosztować popularnych pajd chleba ze smalcem i nabrać sił do dalszych wycieczek.

Tuż za Trasą Zamkową słychać już muzykę z lunaparku. Kolorowe światła, karuzele te większe i mniejsze, kręcące się koła, wirujące krzesełka…to trzeba zobaczyć z bliska! Kilka kroków dalej rozpoczyna się Strefa Food Truck. Restauracje na kółkach oferują specjały z całego świata. Wersje wytrawne, ale także słodkości, do tego napoje gorące i zimne. Ten punkt jest obowiązkowy przed oglądaniem występów na scenie na Łasztowni.  Od godziny 15:00 do późnych godzin wieczornych odbywają się koncerty lokalnych zespołów, a także te  w ramach Festivalu Akustyczeń. Artystyczną i muzyczną konkurencję robi także scena na Wyspie Grodzkiej, tam również można usłyszeć niezwykłe brzmienia.

Łasztownia była w niedzielę świadkiem pokazu musztry paradnej i przemarszu orkiestr dętych. Instrumenty, kolorowe stroje i układy choreograficzne zebrały publiczność wzdłuż całych bulwarów. Kolorowy pochód rozpoczął pokaz w okolicy Mostu Długiego. Festival Orkiestr Dętych na dobre zapisał się w programie żeglarskich wydarzeń. Zwycięzcą IV edycji została Orkiestra Dęta "Fanfary Lwowa". Nie możemy doczekać się kolejnych występów i zmagań niezwykłych muzyków.

Hity na Łasztowni