Przejdź do treści

Aktualności / Było bezpiecznie

02.08.2021

Żagle 2021 powoli przechodzą do historii. Wydarzenie przebiegło bezpiecznie i bez większych incydentów. Dziękujemy służbom, które przez ostatnich kilka dni pełniły służbę w trosce o bezpieczeństwo uczestników wydarzenia.

Bezpieczeństwo podczas tak dużego plenerowego wydarzenia jakim były Żagle 2021, ma kluczowe znaczenie. Praca sztabu bezpieczeństwa rozpoczyna się już na wiele miesięcy przed samym eventem. W tym roku sporo uwagi poświęcono przede wszystkim na zagadnienia związane z wymogami sanitarnymi.

Nad spokojnym przebiegiem Żagli czuwali m.in. szczecińscy policjanci z Komendy Miejskiej oraz Oddziału Prewencji Policji, Strażnicy Miejscy, pracownicy firmy ochroniarskiej, ratownicy medyczni, Straż Graniczna, wojsko, Inspektorat Sanitarny, WOPR, przedstawiciele Urzędu Morskiego, Kapitanatu Portu, Urzędu Żeglugi Śródlądowej i Administracji Skarbowej. Dzięki pracy tych osób i  sprawnej komunikacji udało się uniknąć niebezpiecznych zajść przez cały czas trwania wydarzenia.

Jak informuje szczecińska policja każdego dnia w rejon imprezy i na drogi dojazdowe kierowani byli policjanci z pionu kryminalnego, prewencji, ruchu drogowego, przewodników psów służbowych, a także w łodziach motorowych. Dodatkowo codziennie wraz z policjantami służbę pełnili funkcjonariusze z innych podmiotów, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Na Łasztowni funkcjonowały policyjne punkty informacyjne i opieki nad dziećmi. Policjanci reagowali również na wszelkie naruszenia prawa i popełniane wykroczenia.

Profesjonalizm i zaangażowanie wszystkich współpracujących ze sobą służb zapewniły bezpieczeństwo w czasie wydarzenia „ŻAGLE 2021”, co skutkowało brakiem poważniejszych zdarzeń kryminalnych.

Dziękujemy!

Było bezpiecznie